Projekt


BEST Engineering Meeting” to jeden z wielu projektów organizowanych przez Stowarzyszenie Studentów BEST (Board of European Students of Technology) podczas 30. lat naszej działalności.  Jest to nowa odsłona projektu „Spotkania z pracodawcą”.

W tym roku rusza już trzecia edycja BEST Engineering Meeting. Jej celem jest stworzenie studentom możliwości rozwoju w sektorze rozwijających się technologii oraz pokazanie, jak wygląda i z jakimi trudności wiąże się prowadzenie własnej działalności.

 

To improve is to change,
to be perfect is to change often.
Winston Churchill

 

Co nowego przyniesie trzecia odsłona BEM-u?

Tegoroczna edycja BEM została rozszerzona o program preinkubacyjny dzięki Inkubatorowi Innowacyjności PW. Podczas warsztatów, spotkań z mentorami i ekspertami uczestnicy będą mieli okazję zaproponować i zweryfikować własny pomysł biznesowy. Zajęcia są skierowane do studentów Politechniki Warszawskiej i będą trwały 2 miesiące.

Finał projektu tegorocznej edycji przeprowadzony będzie w formie czterech części:

Podczas konferencji sponsorzy, przedstawiciele start-upów oraz większych korporacji podczas dynamicznych prezentacji podzielą się ze słuchaczami swoim doświadczeniem, opowiedzą o innowacjach, które z sukcesem udało im się wprowadzić na rynek oraz udzielą rad, jak umiejętnie rozpocząć prowadzenie własnej firmy.

Następnie miejsce będzie miał finał programu mentoringowego, opisanego powyżej. Zostaną tam podsumowane wyniki współpracy uczestników programu z opiekunami. Powstałe pomysły na biznes będą przedstawione w formie “pitchu” oraz jury wybierze zwycięzców.

Kolejnym punktem programu będzie debata, podczas której uczestnicy będą mieli szansę na poznanie opinii osób z branży na temat bieżących zagadnień związanych ze sferą startupową. Jest to również doskonała szansa na zainteresowanie swoją działalnością ambitnych inżynierów wchodzących na rynek pracy.

Następnie odbędzie się konferencja typu Open Space Technology (OST).  Jest to Kreatywny event dyskusyjny, którego dokładna agenda jest tworzona przez uczestników podczas samego wydarzenia. Poruszymy te tematy, które wywołują najsilniejsze emocje wśród dyskutujących. Podczas takiej dyskusji ich twórczy potencjał pozwala na stworzenie wyjątkowego efektu.

Dodatkowo w okresie majówkowym zorganizowany będzie pre-event o charakterze rozrywkowym, na temat którego wkrótce pojawią się informacje na Stronie Głównej.